تائید کردن کارآفرین نوجوان شیرینی روزانه

تائید کردن: کارآفرین نوجوان شیرینی روزانه مدرسه زندگی فروش شیرنی دانش آموز

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی تخلفات‌شان فقط مالی نیست , افشاگری راجع به بقایی و احمدی‌نژاد

امیری‌فر؛ احمدی‌نژاد تمام شد و به تاریخ پیوست | بقایی، احمدی‌نژاد را به نابودی کامل می‌کشاند 

تخلفات‌شان فقط مالی نیست , افشاگری راجع به بقایی و احمدی‌نژاد

افشاگری راجع به بقایی و احمدی نژاد؛ تخلفات ارزش فقط مالی نیست

عبارات مهم : سیاسی

امیری فر؛ احمدی نژاد تمام شد و به تاریخ پیوست | بقایی، احمدی نژاد را به نابودی کامل می کشاند

امام جماعت مسجد نهاد ریاست جمهوری دولت احمدی نژاد گفت: جهت نظام ما الحمدالله آبروی افراد مهم است ولی بدانید تخلفات احمدی نژاد و بقایی فقط سیاسی و مالی نیست.

تخلفات‌شان فقط مالی نیست , افشاگری راجع به بقایی و احمدی‌نژاد

زمانی مدیر شورای فرهنگی و امام جماعت مسجد نهاد ریاست جمهوری بود؛ آن وقت جهت عباس امیری فر، محمود احمدی نژاد مردمی ترین مدیر جمهور و مشایی هم از مسولان دلسوز به حساب می آمد؛ اگر کسی به موعظه های سال 90 امیری فر گوش کند و آن را با صحبت های امروزش مقایسه کند قطعا از تعجب، انگشت به دهان می ماند و با خود می گوید که چطور فردی که جهت حمایت از مشایی به علم الهدی کنایه می زند و او را به خاطر تهمت زدن به اسفندیار رحیم مشایی مستوجب حد شرعی می داند امروز یک تنه مدیر دولت نهم و دهم و اطرافیانش را به نقد می کشد؛ آن هم نه یک نقد راحت بلکه عملا عنوان می کند روزی بر علیه آنها دست به افشاگری خواهد زد.

البته شاید بازداشت عباس امیری فر در سال 90 در این عوض کردن نگاه بی تاثیر نبوده و حکم عزلی که از سوی بقایی دریافت می کند آتش کینه اش را زیاد کرده است ولی هرچه بود یا هرچه است امروز عباس امیری فر دل پری از جریان احمدی نژاد دارد و مسبب مهم همه این پرسشها را حمید بقایی معرفی می کند.

امیری‌فر؛ احمدی‌نژاد تمام شد و به تاریخ پیوست | بقایی، احمدی‌نژاد را به نابودی کامل می‌کشاند 

امیری فر در گفت و گو با خبرآنلاین عنوان می کند مطالب زیادی دارم که راجع به ارتباط این سه نفر بگویم ولی باز مصلحت اندیشی را ترجیح می دهم، می گوید به وقتش خواهم گفت آیا این سه نفر از هم جدا نمی شوند. او تلویحا می گوید انچه موجب شده است احمدی نژاد تماما گوش به فرمان بقایی باشد نوعی باج خواهی بقایی است.

آنچه در ادامه می خوانید مشروح گفتگوی خبرآنلاین با امیری فر است؛

***

تخلفات‌شان فقط مالی نیست , افشاگری راجع به بقایی و احمدی‌نژاد

این روزها تیم سه نفره احمدی نژاد، بقایی و مشایی در قامت یک شبه اپوزیسیون واکنش‌ها می کنند، از آنجایی که شما زمانی با این افراد مراوده داشتید و حتی از این تیم حمایت کامل می کردید نظرتان امروز نسبت به این رفتارهای احمدی نژاد چیست؟

آقای احمدی نژاد علی رغم اینکه در دور اول و نیمه دور دوم ریاست جمهوری خدمات زیادی داشت و حتی حضرت آقا از ایشان حمایت می کردند ولی او متاسفانه به جای اینکه موهبت رهبری را قدر بداند، دنبال رو افرادی شد که چندان خوش نام نبود.

منظورتان چه کسانی هستند ؟

امیری‌فر؛ احمدی‌نژاد تمام شد و به تاریخ پیوست | بقایی، احمدی‌نژاد را به نابودی کامل می‌کشاند 

منظورم آقای بقایی و آقای مشایی است و عمدتا آقای بقایی که عملکردش مثبت نیست و در حد سمت هایی که به آنها واگذار شد نیز نبود در حالی که می توانست از افراد خوشنام در مسیر خود استفاده کند.

منظور شما از افراد خوشنام چه کسانی هستند ؟

منظورم افرادی مانند آقای الهام است ولی متاسفانه واکنش‌ها خود را با مشایی و بقایی تنظیم می کرد. اعتقاد دارم امروز تمام کارها احمدی نژاد محصور شده است است به رای و نظر بقایی. حتی یک روزی به آقای مشایی گفتم همه می گویند مشایی احمدی نژاد را سحر کرده است ولی من می گویم بقایی شما را سحر کرده است چراکه احمدی نژاد بقایی را از کجا می شناخت؟ شما معرفی کردی؛ شنیدم اول راننده ات بوده بعد مدیر دفترت کردی و بعد از آن شد معاون و حالا او را به احمدی نژاد تحمیل کردی و شد معاون مدیر جمهور.

تخلفات‌شان فقط مالی نیست , افشاگری راجع به بقایی و احمدی‌نژاد

عزیزانی که از آن وقت در نهاد ریاست جمهوری بودند همه می دانستند که من در آن مقطع این صحبت ها را می گفتم.

واکنش آنها به این صحبت ها چه بود؟

مرا عزل کردند. من در آن مقطع سه سمت داشتم. یعنی احمدی نژاد دستور داده بود که من با حفظ سمت مدیر شورای فرهنگی بشوم مشاور فرهنگی. با این وجود او بهمن ماه سال 91 مرا عزل کرد که در همان وقت من گفتم این عزل بزرگترین سند افتخار من خواهد بود که همه بدانند من با شما همراه نبودم و مرا عزل کردید. همین رفتارهایی که امروز دارند آن وقت هم داشتند البته منظورم همکارهای آقای احمدی نژاد است.

چه رفتارهایی؟

تندروی ها، برخوردهای چک کشی، عزل و راه اندازی ها. من بارها به احمدی نژاد و مشایی گفتم بقایی دوستان شما را از شما دور می کند و این سمت برازنده نیست. آنها هم در ظاهر قبول می کردند ولی در ظاهر کار دیگری می کردند.

علی رغم خصلت های خوبی که احمدی نژاد از جمله مردمی بودن داشت و هر لحظه با مردم در اجتماعات ظاهر می شد ولی بقایی در ساختمان کوثر زنگ می زدند آسانسور را اختصاصی می کردند و بعد مستقیم به اتاق می رفتند. صبحانه و ناهار اختصاصی داشتند.

من چهار سال آنجا امام جماعت بودم یک بار آقای بقایی را در نمازخانه ندیدم و حتی کارشکنی هم می کردند بودجه فرهنگی نمی دادند و بودجه ای را که قرار بود به امامان جماعت بدهند را قطع کرد. درواقع اعتقادی به روحانیت نداشتند و هنوز هم ندارند.

با این تعاریف شما، این سه نفر چطور این چنین به هم وصل شدند ؟

من دلایلی دارم که امروز نمی توانم آنها را بیان کنم و باید وقت بگذرد تا وقت مناسبی جهت طرح آن باشد. ولی همانطور که قبلا گفتم امروز هم اعتقاد دارم بقایی، احمدی نژاد را به نابودی کامل می کشاند و تنها یک اسم از او باقی می ماند.

من یک روز به احمدی نژاد گفتم شما به چه علت به این فرد سمت می دهید دانش دارد که ندارد؛ سواد بالایی دارد که ندارد؛ به لحاظ صورت ظاهری هم که ظاهر قشنگی ندارد ( در فقه بحثی وجود دارد که اگر دو عالم روحانی قرار است امام جماعت شود اگر همه شرایط یکسان است می گویند آنکه زیبارو تر است کار را به عهده بگیرد یعنی ظاهری تمیزتر آراسته تر عطرزده و مرتب باشد)

یعنی شما معتقدید آقای بقایی مطالبی را از آقای احمدی نژاد می داند و در همان راستا باج خواهی می کند؟

چیزی شبیه به این؛ من گفتم بین این سه نفر مسائلی وجود دارد که آنها را به هم پیوند داده و کار را به جایی رسانده که جهت احمدی نژاد همه اسلام و مسلمین در مشایی و بقایی ختم شده است است.

چرا قبلا مشایی همه کاره بوده است و امروز بقایی؟

همان حرفی که از ابتدا گفتم خود مشایی باعث شد که همه کاره بقایی شود. در یک جلسه ای یادم می آید از بقایی نزد آقای احمدی نژاد گله می کردم و جهت او در مورد تبعات پیروی از تصمیمات بقایی را توضیح می دادم و او نیز حرف های من را پذیرفت؛ که به یکباره بقایی متوجه شد من در دفتر احمدی نژاد هستم به سرعت خود را به دفتر مدیر جمهور رساند و به کل نظر احمدی نژاد عوض شد و در ان لحظه بود که فهمیدم احمدی نژاد، احمدی نژاد نیست بلکه بقایی هست؛ یک توصیه ای را همینجا در پرانتز بگویم که آقای بقایی عواملی را در دفتر احمدی نژاد داشت که به محض آنکه فردی بدون هماهنگی با او دیدار می کرد برخورد می کرد. واضح تر بگویم تمام تیم احمدی نژاد به وسیله بقایی کنترل می شد. به نظرم احمدی نژاد دیگر در مطالب خود نباید بنویسد خادم ملت بلکه باید بگوید خادم بقایی.

حلقه اولیه وصل این سه نفر کجا و چه کسی بود؟

از شهرداری اینها باهم بودند یعنی اول مشایی و احمدی نژاد با هم بودند؛ بعد مشایی مسیر را جهت نزدیک شدن بقایی فراهم کرد؛ به طوری که از راننده بودن تا معاون ریاست جمهوری او را اوج آورد.

من یک عنوان دیگر را بگویم و آن اینکه حتی مشایی هم روی حرف بقایی حرف نمی زد. موقعی که من عزل شدم می خواستم مصاحبه ای انجام بدهم و همه مباحث را مطرح کنم. اختلاف من با بقایی از آن زمانی شدت گرفت که بقایی بدون هماهنگی با من هیات امنایی جهت مسجد السلمان تعیین کرده بود بدون هماهنگی من که امام جماعت آن بودم که در این رابطه به احمدی نژاد نامه نوشتم که مگر این مسجد بیرون از نهاد بود که بدون هماهنگی با من جهت آن هیات امنا تعیین کردید؟! بقایی بابت این نامه ناراحت شد و گفت عزل می کنم و گفتم عزل کن بعضی امدند و پادرمیانی کردند که شما نامه را بعد بگیر و شما هم به پستت برگرد من گفتم جهت مقام نیامده ام. همان روز مشایی به من زنگ زد که شما بیا نامه ای بنویس که من منظورم این نبود و … که در پاسخ به او گفتم این چه حرفی است که می زنید یعنی من جهت یک پستی بیایم علی رغم نظرم واکنش‌ها کنم. شما آیا این حرف را به زبان می آورید ؟ مشایی گفت بیا استخاره کن گفتم باشد که استخاره کردم و بسیار بد آمد.

بعدا متوجه شدم اینها تمام تصمیم خود را در دولت و در سطح کلان در محل ساختمان سفید از وقت ناهار تا بعد از آن اتخاذ می کنند و نقش زیاد را هم بقایی به گردن داشت. من آنجا فهمیدم که هر شکایتی از بقایی به احمدی نژاد فقط دشمنی های احمدی نژاد را زیاد می کند.

وقتی حکمی صادر نشده است شما حق ندارید علیه یک قوه و مدیر قوه قضائیه این چنین صحبت کنید بنده طلبه ای هستم که قوه قضائیه برخورد خوبی با من نکرد ولی هیچ موقع مصاحبه ای علیه قوه قضائیه از من نمی بینید. حتی آقای روحانی که با هم رفیق بودیم و در عزل من بسیار بد برخورد کرد و نخستین نفر مرا عزل کرد ولی هیچگاه در صدد تضعیف دولت و قوه مجریه برنیامدم. نمی شود به علت ناراحتی و دلخوری قوا را زیر پرسش برد. از احمدی نژاد هم می خواهم عوض کردن روش دهد.

با صحبت های شما می توان این نتیجه را گرفت که تصمیم احمدی نژاد جهت عضویت در انتخابات نیز از تحت تاثیر بقایی بوده است؟

آقای بقایی که صددرصد می دانست رد صلاحیت می شود و از مدتها پیش پرونده اش در جریان بود و حتی به خوبی می دانست که اساسا شورای نگهبان اجازه مطرح شدن او را نخواهد داد که کار به بررسی صلاحیت برسد. با این وجود کاملا مشخص بود که شورای نگهبان احمدی نژاد را هم رد صلاحیت می کند و من در تمام مصاحبه هایم گفته بودم.

یعنی نهی رهبری هم نبود باز رد صلاحیت می شد؟

بدون شک رد صلاحیت می شد. اصلا یک علت نهی رهبری همین بود که می دانستند رد صلاحیت می شود و جهت همین به مصلحت خود احمدی نژاد می دانستند که عضویت نکند. علت آن هم عملکردی بود که داشت. اگر او دولت را به خوبی تحویل می داد و به دنبال ایجاد جنجال در کشور نبود و سکوت می کرد امروز چنین نظری در موردش ایجاد نمی شد.

تقابلی که امروز انجام می دهند یعنی صحبت علیه قوه قضائیه آن هم به گونه ای که گویا می خواهند مستقیم بگویند علیه ما وارد عمل شو بازداشت کن یا قرار محدودیت صادر کن به چه علت است؟ آیا می خواهد قهرمان سازی کند؟

نه او به دنبال تشنج و فرار رو به جلو است.

یعنی پرونده قضایی بقایی به محکومیت منجر می شود؟

با توجه به اطلاعاتی که دارم و از آنجایی که به پرسشها قضایی آشنا هستم شک نکنید که او محکوم خواهد شد و خودش هم چون می داند محکوم می شود فرار روبه جلو را کلید زده و می خواهد مملکت را به تشنج بکشد.

محکومیت در انتظار آقای احمدی نژاد هم هست؟

اگر این تخلفات ادامه پیدا کند بله.

با توجه به تخلفات امروز و پرونده هایی که در مورد احمدی نژاد مطرح است گفته می شود پرسشها اقتصادی را در بر می گیرد و از همین رو احمدی نژاد تلاش می کند تا عنوان را سیاسی جلوه دهد آیا به نظر شما اینطور است؟

سیاسی که قطعا نیست ولی غیرمالی است ؛برای نظام ما الحمدالله آبروی افراد مهم است ولی قطعا شما بدانید فقط تخلفات مالی نیست و غیرمالی هم وجود دارد.

منظور شما از غیرمالی چیست؟

غیرمالی نیست یعنی سیاسی و مالی نیست.

یعنی اخلاقی؟

من عنوان را باز نمی کنم؛ اینها می خواهند با فرار رو به جلو کار خود را به پیش ببرند.

به نظر شما ادامه این رفتارها به برخورد با خود آقای احمدی نژاد هم می رسد؟

صد در صد می رسد. جالب است هنگامی که آقای احمدی نژاد مدیر جمهور بود همین صادق لاریجانی مدیر قوه قضائیه بود آیا آن وقت این اتهامات را مطرح نمی کرد آیا امروز بیان می کند.

این رفتارها درست علی رغم نظر امام و آقا است و این جرم است و این رفتارها ادامه پیدا کند باید آقای احمدی نژاد هم محکوم شود. قضیه احمدی نژاد با رفسنجانی و خاتمی خیلی تفاوت می کند آنها حزب و طرفدار دارند درحالی که احمدی نژاد نه حزب دارد و نه طرفدار دارد حتی دوستان خود را هم از دست داده هست. من از دوستانشان بودم یک نهی رهبری را افشا کردم ببینید چه بلایی به سر من آوردند و چه اتهاماتی زدند. چه کسی فکر می کرد امیری فری که 30 سال در سپاه بود را به زندان ببرند. بخاطر آنها ما را بازداشت کردند تصور می کردند ما هم با تخلفات آنها همراه هستیم . این افراد کاری کردند که همه از آنها دور شدند از نیکزاد و حسینی وزارت ارشاد گرفته تا حسینی اقتصاد.

آقای خاتمی بلاخره حزبی دارد طرفدارانی دارد بعضی علما حامی او هستند ولی امروز یک مرجع را نام ببرید که از آقای احمدی نژاد حمایت کند کسی نمانده. من دوستانه می گویم آقای احمدی نژاد از این واکنش‌ها فاصله بگیرید من شما را دوست دارم.

یعنی شما هنوز به احمدی نژاد علاقه مند هستید و اگر از بقایی و مشایی فاصله بگیرد بار دیگر از او حمایت می کنید؟

بله من نخستین نفری هستم که با ایشان همکاری می کنم و از قدرتی که دارم استفاده می کنم رابطه ایشان را به رهبری نزدیک کنم. آیا اقای احمدی نژاد که زمانی مدیر جمهور بود نمی توانست به جای آقای فدایی به عنوان مشاور رهبر منصوب شود؟! آقا دنبال یار و خدمت گذار هستند. آیا باید کار به جایی برسد که عضویت او در مجمع تشخیص مصلحت نظام هم با ولی و اگر باشد و حتی بعضی به حضور او در این مجمع اعتراض کنند. من می خواهم بگویم امروز حتی جهت بکار گرفتن احمدی نژاد در حد یک استاندار یا وزیر هم اکراه وجود دارد و اینها به خاطر کارهایی است که تا امروز انجام داده است و من از مهر همکاری که با او بر پیشانی ام خورده است شرمنده ام.

من خطاب به آقای احمدی نژاد می گویم مورد نیاز است برگردد سمت آقا از ایشان و از ایشان عذر خواهی کند و راه خدمتگزاری در پیش بگیرد.

به نظر شما اگر احمدی نژاد برگردد باز اصولگرایان به او اعتماد خواهند کرد؟

نه دیگر تمام شد؛ البته با این روش، او دیگر به تاریخ سپرده شد و بعید می دانم دیگر احمدی نژاد بتواند به عرصه سیاسی بازگردد. ما اگر بخواهیم دوره های بعد فردی با خصوصیات مثبت احمدی نژاد داشته باشیم باید به دنبال فرد جدیدی بگردیم که دارای آن خصلت های مثبت به علاوه عقل سیاسی باشد.

واژه های کلیدی: سیاسی | احمدی نژاد | حمید بقایی | احمدی نژاد | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz