تائید کردن کارآفرین نوجوان شیرینی روزانه

تائید کردن: کارآفرین نوجوان شیرینی روزانه مدرسه زندگی فروش شیرنی دانش آموز

گت بلاگز اخبار گوناگون زنانی که تاریخ ساز شدند

همیشه در طول تاریخ انسان هایی وجود داشته اند که جهت نخستین بار دست به انجام کاری زده اند و به وسیله این دلیری شان، در صفحات تاریخ ماندنی شده است اند. در این بین

زنانی که تاریخ ساز شدند

زنانی که تاریخ ساز شدند

عبارات مهم : تاریخ

همیشه در طول تاریخ انسان هایی وجود داشته اند که جهت نخستین بار دست به انجام کاری زده اند و به وسیله این دلیری شان، در صفحات تاریخ ماندنی شده است اند. در این بین جهت همه جالب توجه خواهدبود اگر بدانند زن های زیادی هم به این درجه رسیده اند که در حرفه خودشان نخستین نفر باشند.

به گزارش روزنامه تماشاگران امروز، هر لحظه در طول تاریخ انسان هایی وجود داشته اند که جهت نخستین بار دست به انجام کاری زده اند و به وسیله این دلیری شان، در صفحات تاریخ ماندنی شده است اند. در این بین جهت همه جالب توجه خواهدبود اگر بدانند زن های زیادی هم به این درجه رسیده اند که در حرفه خودشان نخستین نفر باشند.

این در حالی ست که زن ها در طول تاریخ به دفعات مورد تبعیض قرار گرفته اند و حتی خیلی وقت ها از رسیدن به حقوق اولیه خود نیز محروم بوده اند، اتفاقی غیرانسانی که در همه جای دنیا در دوره های متفاوت تاریخی رخ داده. با این حال در قرن 21 این شرایط با عوض کردن رو به رو شده است هست. زنان ها با توسعه جامعه جهانی حالا زیاد وقت جهت بروز استعدادهایشان دارند و حتی راحت تر از قبل می توانند در فعالیت های مدنی، اجتماعی، سیاسی و… شرکت کنند.

زنانی که تاریخ ساز شدند

در راستای این اتفاق، مجله معتبر «تایم» گزارشی راجع به زن هایی ترتیب داده که «اولین» بوده اند. کسانی که در کشور و جامعه خودشان دست به انجام کارهای بزرگی زده اند و اسم ارزش در تاریخ ثبت شده است هست. در این گزارش مروری خواهیم داشت بر اتفاقات بزرگی که تنی چند از آنها رقم زده اند:

ایلهان عمر

همیشه در طول تاریخ انسان هایی وجود داشته اند که جهت نخستین بار دست به انجام کاری زده اند و به وسیله این دلیری شان، در صفحات تاریخ ماندنی شده است اند. در این بین

در ابتدا باید بگوییم که این زن مسلمان بهانه مهم مجله تایم جهت نوشتن چنین گزارشی بود. ایلهان یک زن 33 ساله سومالیایی- آمریکایی ست که بعد از وقوع جنگ های داخلی در کشورش به آمریکا آمد و بعد از اینکه چهار سال در این کشور به عنوان پناهنده زندگی کرد، حالا به عنوان نخستین زن مسلمان قانون گذار در ایالات متحده گزینش شده است است.

زنانی که تاریخ ساز شدند

کتی سوئیتزر

همیشه در طول تاریخ انسان هایی وجود داشته اند که جهت نخستین بار دست به انجام کاری زده اند و به وسیله این دلیری شان، در صفحات تاریخ ماندنی شده است اند. در این بین

او نخستین زنی است که در یک مسابقه دو ماراتن که در بوستون برگزار شد، شرکت کرد و تا خط آخر دوید. سوئیتزر که در سال 1967 فقط 20 سال داشت، در حالی در این مسابقه شرکت کرد که این ماراتن فقط مخصوص مردان بود. توصیه بسیار جالب راجع به حضور سوئیتزر در این مسابقه، تلاش آقای «جک سمپل» مسئول مسابقه های بود که او را در نزدیکی خط آخر گرفته بود و اجازه نمی داد. مسابقه را به آخر برساند.

در ادامه آقای سمپل با همسر سوئیتزر درگیر شد ولی دختر 20 ساله آلمانی، با موفقیت به خط آخر رسید.

زنانی که تاریخ ساز شدند

ماری کوری

مطمئنا همه شما بارها اسم این دانشمند لهستانی به گوش تان خورده هست. فیزیکدان و شیمیدان اهل ورشو که سال 1867 به دنیا آمد و در سن 66 سالگی دز دنیا رفت. کوری در این بین موفق به کسب جایزه نوبل شد و این در حالی بود که پیش از او هیچ زن دیگری موفق به کسب نوبل نشده بود. جالب اینجاست که او تنها دانشمند زنی است که جایزه نوبل را دو بار و در دو رشته متفاوت کسب کرده؛ یک بار سال 1903 در رشته فیزیک و 9 سال بعد در رشته شیمی.

سی جی والکر

اگرچه امروزه در دنیا، زنان بسیار زیادی وجود دارند که ثروتمند به شمار می روند ولی سی جی والکر نخستین زن آمریکایی بود که لقب میلیونر را از آنِ خود کرد. او در دهه 1910 یک خط تولید محصولات قشنگی و مو مخصوص زنان سیاه پوست راه اندازی کرد و با آموزش دادن نحوه آرایش و مدل مو به بعضی زنان و تربیت آنها به عنوان مدل های زیبایی، اقدام به فروش محصولات اش کرد. در نهایت زن والکر از طریق راه اندازی یک کمپانی بزرگ به ثروت بسیار زیادی رسید.

آمیلیا مری آرهارت

شاید ناپدید شدن او یکی از اسرارآمیزترین حوادث هوایی تاریخ باشد، همان طور که پروازش به عنوان نخستین زن بر فراز اقیانوس اطلس، اسم او را در تاریخ ثبت کرده. آرهارت آمریکایی در سال 1937 در مسیر حرکت به دور زمین بر فراز اقیانوس آرام در جزیره هاولند ناپدید شد. توصیه قابل توجه این ست که عده ای هنوز دست از گشتن جهت پیدا کردن جسد آرهارت نکشیده اند و هنوز به جست و جو می پردازند. در آخرین اطلاعاتی که راجع به آرهارت به بیرون درز کرد، اعلام شد که این شک ایجاد شده است که شاید او در زندانی در کشور ژاپن جان خود را از دست داده باشد.

جونکو تابی

اگرچه امروزه اسامی زیادی در تاریخ به عنوان صعودکنندگان به قله اورست ثبت شده است ولی جونکو تابی، نخستین زنی بود که در سال 1975 موفق به افزایش به قله اورست شد. زن تابی عضو یک گروه کوهنوردی خانمانه بود و جالب اینجاست که در سفر جونکو به اورست جهت فتح این قله، بهمن به کمپ او حمله کرد ولی در نهایت با کمک دوستان از زیر برف ها نجات پیدا کرد و نهایتا به بالای قله رسید تا نام خود را در تاریخ ثبت کند. تابی که متولد 1939 در کشور ژاپن هست، در روز بیست اکتبر سال گذشته (2017) در سن 77 سالگی بعد از جنگیدن با سرطان درگذشت. بد نیست بدانید که تاکنون نزدیک به دو هزار نفر موفق به افزایش به این قله شده است اند.

مارگارت برک وایت

امروزه تصویر گرفتن از وقایع مهم تاریخی، به هیچ عنوان کار عجیبی نیست؛ علی رغم قبل که عکاسان کمی اجازه حضور در صحنه های مهم تاریخی را داشتند. زن برک وایت در جریان جنگ جهانی دوم تبدیل به نخستین زن عکاسی شد که از این واقعه عکاسی کرد. او نخستین زن عکاسی بود که اجازه همراهی ارتش آمریکا را داشت. برک وایت همچنین تنها عکاس خارجی ای بود که به هنگام محاصره مسکو در سال 1941 در آنجا حضور داشت و از اشغال شهر به دست آلمان ها تصویر گرفت.

ژانت رانکین

خانم رانکین که یک جمهوری خواه بود، در سال 1916 به عنوان نخستین زن حاضر در کنگره ایالات متحده آمریکا گزینش شد. او در جریان جنگ های جهانی اول و دوم یکی از کسانی بود که به عدم دخالت و همکاری آمریکا در این جنگ ها رای داد. رانکین که در سال 1973 درگذشت، هنوز هم به عنوان تنها زنی که از ایالت مونتا جهت کنگره گزینش شده، در تاریخ این ایالت می درخشد.

ویکتوریا وودهال

او در وقت خودش جزو آن دسته از زنانی به شمار می رفت که دوست داشتند به شدت علی رغم جهت آب شنا کنند. جهت مثال دفاع از حق رای زنان یکی از کارهایی بود که نام او را سر زبان ها انداخت. همچنین زن وودهال در سال 1872 جهت انتخابات ریاست جمهوری کشور آمریکا کاندیدا شد تا نخستین زنی باشد که همچین جسارتی را از خود به خرج داده است.

فرانسیس پرگینس

حضور زنان در کابینه دولت های کشور آمریکا از وقت حضور همین زن شروع شد. زن پرگینس در سال 1933 به عنوان وزیر کار در دولت رییس جمهور وقت، فرانکلین روزولت، گزینش شد تا نخستین زن وارد شده است به کابینه دولت ایالات متحده باشد.

واژه های کلیدی: تاریخ | تاریخی | مسابقه | آمریکا | مسابقه | آمریکایی | زن آمریکایی | ایالات متحده

زنانی که تاریخ ساز شدند

زنانی که تاریخ ساز شدند

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz